0532 431 67 26 İstanbul | 0533 590 16 50 Ankara

Klima virüs yayar mı?

Klima virüs yayar mı?
klimasa takvim 27.06.2020 | klimasa takvim Gösterim ( 321 )
Klima virüs yayar mı? Türkiye’nin ve Dünya’nın gündemine oturan virüs salgını (covid 19) ile hayatımız da büyük orada değişiklikler oldu. Belki de daha önce hiç görmediğimiz şeyler ile karşılaştık ve yeni kelimeler öğrendik salgın ile birlikte. Her gün yeni farklı bilgiler duyar olduk.

Sektörümüz gereği; klima virüsü yayıyor mu? Klimadan virüs bulaşıyor, klima kullanımına dikkat covid vb birçok haberleri duymaktayız. İlk haber de yurt dışında yapılan bir araştırma ile klimanın kullanımın virüsü yaymasına yardımcı olduğu yönünde idi. Konu ile ilgili olarak;

Klima virüs bulaştırıyor mu?

Klima kullananlar bilir ki klima soğut hava üfleyerek ortama yayar. Öncelikle sorunun cevabını verelim hiçbir klima covid 19 salgınına yakalanmadı yani klimalar entübe değillerdir, bu sebep ile klima virüsü bulaştıramaz :) Olay şöyle ortamda klima çalışır durumda iken hava sirkülasyonu olur, bu durumda eğer ki ortamda virüslü bir kişi var ise onun hapşırması, tıksırması vb. sebepler ile eğer ki havada asılı kalmış virüs var ise onun farklı yerler ilerlemesini sağlar. Aynı pencerenin açılması ile mekâna giren rüzgar gibi veya ortamda varsa vantilatör gibi veya birinin yürümesi ile rüzgar yaparak hava sirkülasyonu yapması gibi. Yani klimayı virüs yaymak ile suçlamak doğru değildir.

Salgın sürecin de klima kullanımı

Pandemi sürecinde yeni normaller ile birlikte klima kullanımına dikkat etmek elbette ki önemli. Biz klima hiçbir şey yapmıyor istediğiniz gibi davranın demiyoruz bu doğru olmaz çünkü. Yeni normalle ile birlikte klima kullanımına da çok dikkat edilmeli ve bazı basit önlemleri göz ardı etmemeliyiz. Öncelikle klima bakımı kesinlikle aksatılmamalı. Zaten rutin klima bakımı yapılmıyor ise virüs değil klima içerisinde oluşan bakteriler sizi hasta edecektir. Klima hastalığı diye bir şey olduğunu unutmayalım.

Salgın sürecinde klimayı nasıl kullanmalıyız

Klima üflemesi direk ortama veya kişilere değil tavana olacak şekilde ayarlayınız.
Klima modunu düşük kademede çalıştırmaya gayret ediniz,
Mümkünse ortamda kimse yok iken klima ile soğutma yapınız sonra ayarını düşürünüz,
Klima bakımını aksatmayınız,
Aralıklı olarak ortamı doğal yollar ile havalandırınız.
Sürekli klima çalışan ortam durmayınız.
klimasa.com Klima Servis Hizmetinde En İyisi

İstanbul ve Ankara geneli tüm bölgelere Montaj, Bakım, Tamir, Taşıma ve Teknik Destek Hizmeti klimasa.com tarafından sunulmaktadır.

klimasa logosu
Anasayfa | Online Servis Formu | Yardım | 0212 876 0 888

Kesintisiz Hizmet

klima kesintisiz hizmet

Hızlı Servis

klima hızlı servis

Profesyonel Ekip

klima kaliteli hizmet

Garantili Hizmet

klima garantili servis
Klima ya dair servis işleriniz için, TEK adres KLİMASA 7/24 Profesyonel Klima servis hizmeti ile yanınızda.
Klima ServisiGoogleKlima bakım fiyatları istanbul
klimasa banka
klimasa.com © Copyright - 2020 web tasarım seo Web Tasarım & SEO