0 212 876 0 888 | 0532 431 67 26

Klima Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Klima Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Klima Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
klimasa takvim 05/05/2017 | klimasa takvim Gösterim ( 619 )
Yeni bir klima almak istiyorsanız yazımızı okuyun. Klima alırken nelere dikkat etmeliyiz. En pahalı klima dır. Kapasitesi en büyük olanı almak yeterlimi? Klimada BTU nedir?

İlk olarak klima almadan önce, klimayı koymayı düşündüğünüz odanızın büyüklüğünü, metre karesini hesaplayınız ve odada kaç pencere var bu bilgileri klima almaya gittiğinizde satıcı ile paylaşınız. En doğrusu klimanın odaya göre en iyi performansta ısıtması veya soğutması dır. Klima fiyatı biraz ucuz diye aldığınız kapasitesi düşük olan bir klima sizin odanızı soğutamayacak, çok daha fazla çalışarak enerji sarfiyatı da artacak dolayısı ile daha pahalıya gelecektir. Klimalar için BTU değeri önemlidir. Yazımızın devamında klima için kullanılan ve anlamlarının olduğu bir bölüm ekledik, lütfen inceleyin.

Klima alırken, klima almadan önce şu soruyu da cevaplamak faydanıza olacaktır. 
* Klimayı ne sıklıkla kullanıyorum, 
* Klimayı gün içerisinde ne kadar kullanacağım. Bu soruların cevabı önemli. Eğer klimayı çok sık kullanıyor iseniz mesela ofis, iş yerlerinde daha aktif kullanılır. O zaman kesinlikle inverter klima düşünmelisiniz. Ama klima gün içinde birkaç saat ancak çalışıyor ise inverter klima gerekli değildir. Zira inverter klimalar diğerlerine göre biraz daha pahalıdır.

Klima Montajı Önemi

Klimanızı aldınız, sonra en önemli işlem klima montajıdır. Klima servisi tarafından yapılması gerekli profesyonel bir hizmettir. İşin ehli tarafından yapılması çok önemlidir. Klimanın odanın neresine, ne şekilde, yalıtımı, ara hortum uzunluğu gibi birçok etmen klimanız dan tam verim elde etmenizi engelleyebilir. Klima alırken, fiyata klima montaj ücretinin de dahil olup olmadığını sorunuz.

Klimalar da kullanılan bazı terimlerin anlamları,

Split : İki parçadan oluşan anlamında İngilizce bir kelimedir. Klimanın iç ve dış iki ayrı üniteden oluştuğunu anlatır.
Heat Pump : Türkçe karşılığı ısı pompasıdır. Bu özelliğe sahip klimalar elektrik enerjisini direkt olarak ısıya çevirmek yerine, dışarıdaki ısıyı içeriye taşıyarak ortamı ısıtırlar.
Kompresör : Soğutucu akışkanı kondanserden evaparatöre pompalayan klimanın önemli bir parçasıdır.
Evaparatör : Klimanın soğutma yaparken soğutucu akışkanın sıvı olarak girip buharlaşarak gaz olarak çıktığı eşanjördür. Split klimalarda iç ünitelerdedir.
Kondanser : Klimanın soğutma yaparken soğutucu akışkanın gaz olarak girip soğuyup yoğunlaşarak sıvı olarak çıktığı eşanjördür. Split klimalarda dış ünitelerdedir.
Btu : İngilizce British Thermal Unit (İngiliz ısı birimi) sözcüklerinin kısaltılmasından oluşur. Bir libre suyun sıcaklığını bir Fahrenhayt değiştirmek için gereken ısı miktarıdır. Klimalarda Btu/h olarak yani klimanızın bir saatte ortamdan taşıdığı ısı miktarını belirtmek için kullanılır.
COP (coefficient of performance=performans katsayısı) ve EER (energy efficiency ratio=enerji tasarrufu oranı) klimaların ısıtma ve soğutmadaki etkilerini tarif eder. Bir ünitenin üretimi için gereken elektrik girişine oranla bir ünitenin sağladığı ısıtma ve soğutma orantısını gösterirler. Böylece eğer bir klima 1kW'lık bir elektrik girişinden 5kW'lık ısı elde ederse COP değeri 5.0'dır. Benzer bir şekilde eğer bir klima 1kW'lık bir elektrik girişinden 5kW'lık soğutma elde ederse EER değeri de 5.0'dır. COP ve EER ne kadar yüksek olursa cihaz o kadar çok enerji tasarrufu sağlar.

Klimasa Kampanyalar

Klima gaz dolum fiyatları 2018

Klima gaz dolum fiyatları 2018 Klima gazları farklı tiplerde üretilir ve bu klima gazları da tiplerine göre de farklı fiyatlardadır. R410 klima gazı, R407 klima gazı, R22 klima gazı bunlar dışında da elbette farklı tipler vardır. En yüksek k ...
klimasa takvim 23/02/2018 | klimasa takvim Gösterim ( 12293 )

Klimanın bakım ücreti

Klimanın bakım ücreti Yazın gelmesi ile artık televizyonlarda klima reklamları artmaya başladı. Kampanyalı klimalar, indirimli klima fiyatları gibi seçenekler tüketiciye sunulmaktadır. Mevcutta kliması olanlar ise klimaları için ser ...
klimasa takvim 03/06/2017 | klimasa takvim Gösterim ( 1842 )
klimasa.com Klima Servis Hizmetinde En İyisi

İstanbul geneli tüm bölgelere Montaj, Bakım, Tamir, Taşıma ve Teknik Destek Hizmeti klimasa.com tarafından sunulmaktadır.

klimasa logosu
Anasayfa | Online Servis Formu | Yardım | 0212 876 0 888

Kesintisiz Hizmet

klima kesintisiz hizmet

Hızlı Servis

klima hızlı servis

Profesyonel Ekip

klima kaliteli hizmet

Garantili Hizmet

klima garantili servis
Klima ya dair teknik servis işleriniz için, TEK adres KLİMASA 7/24 Profesyonel Klima servis hizmeti ile yanınızda.
Klima ServisiGoogle
klimasa banka
klimasa.com © Copyright - 2017 web tasarım seo Web Tasarım & SEO