mobil menu
ara ara
0 212 876 0 888 | 0530 313 67 26

Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?
klimasa takvim 09.04.2021 | klimasa takvim Gösterim ( 572 )
Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur? Öncelikle Klima bakımının öneminden bahsetmemiz gerekiyor. Her mevsim kullandığımız ve hayatımıza büyük kolaylık getiren klimalar gün içerisinde uzun saatler aktivite gösteren araçlar. Her mekanik cihaz gibi klimaların da bakıma ihtiyacı oluyor. Eğer klimaların bakımlarını yaptırmazsak Bakımları yaptırmaz isek zamanla faydadan çok zarar verir hale gelir. 

Klima bakımının ne tür faydaları vardır? 

Öncelikle klimanızın daha uzun ömür olmasını sağlarsınız. Bakım yapılırken mekanik kısımlar kontrol edilir ve gerekli temizlikler ya da müdahaleler ile verimli çalışır hale gelir. Bu sayede ömrü uzun ve sağlıklı olur. Ayrıca ilerde oluşacak herhangi bir arıza varsa önceden tespit edilebilir. 

Hastalık riskini tamamen ortadan kaldırmış olursunuz. Klima yaşadığımız ortamdaki havayı alarak soğutma/ısıtma yolu ile tekrar ortama verir. Aldığı havadaki toz partikülleri filtrelerde toplanır. Zamanla bu biriken tozların içinde bakteri üremeye başlar. Bakım yapılmayan bir klimadaki bu bakteriler hava ile yaşam ortamlarımıza iletilir bu da hastalık sebebidir. 

Enerjiden tasarruf eder ve daha az elektrik faturası ödersiniz. Bakımı yapılan bir klimanın performansı artacağından daha düşük enerji ile çalışır. 

Arızaları engellemiş olursunuz. Bakım esnasında küçük arızalar tespit edilerek çözümü yapılır ve bu sayede daha büyük arızaların olması önlenir. 
Makinanızın performansınız arttırırsınız. Klima içerisindeki filtreler zamanla tıkanacağı için hava akışı azalacaktır. Bakım esnasında bu filtreler temizlenecek ve daha verimli çalışır hale gelecektir. 

Kaç Kere Klima Bakımı Yaptırmalıyız? 

6 ayda bir klima bakımınızı yaptırmanızı öneriyoruz. Yani yılda 2 kere klimanızın bakımını yaptırdığınız sürece bu sayı sizin için yeterli olacaktır. Kullanmış olduğunuz klimanın markasının ne olduğunun bir önemli olmadan ilk aldığınız zamanki performansız ile çalışması için bunun yanında sağlığınızı ve güvenliğinizi tehlikeliye atmamak için bakımını ihmal etmemeniz gerekmektedir. Klimalarımız hava sirkülasyonu ile çalıştığı için ortamda ki havayı absorbe edip yani emip sonrasında bu havayı dışarı veriyor. Bunu yaparken de mikrop ve bakteriyi topluyor. İşyerlerinde senede 2 ya da 3 kere yapılmalıdır. Bunun özel bir ilaçla iç yüzeyi güzelce temizlenip normal eski haline getirmek ve mikroplardan ayırmak mümkündür. Ne kadar bakım yaparsak en kadar bakımlı tutarsak o kadar iyidir. Bakım maliyetleri de o kadar yüksek değildir. İnsanlar eğer klimalarına bakım yaptırmazlarsa öksürmeler başlayacaktır. Lejyoner hastalığı dediğimiz boğazda oluşan enfeksiyon hastalığıdır. Bu durum ilerleyen zamanlarda kişiyi hasta eder ve farkına varamaz.
İstanbul klima tamiriklimasa.com Klima servis hizmetinde en iyisi - İstanbul'da Güvenilir klima servis firması.

İstanbul geneli tüm bölgelere Montaj, Bakım, Tamir, Taşıma ve Teknik Destek Hizmeti klimasa.com tarafından sunulmaktadır.

Klima dış ünitede neden karlanma olur?

Klima dış ünitede neden karlanma olur?

Bu sorunun farklı birkaç nedeni olabilir. En çok klima dış ünitesinin karlanmasına neden olan sebep klima gazının eksilmesidir. Gaz tamamen bitmiş de olabilir. Dış üniteniz buzlanmış veya karlanma var ve bunun yanı sıra klimanız soğutma işlemini tam yapmıyor yani eskisi kadar güçlü soğuk üflemiyor ise klimanın dış ünitesinin karlanma sebebi kesinli Okuma: 1525 | Devamını Oku

Güvenilir Servis Firması

klimasa klima servisi İstanbul

Kesintisiz Hizmet

klima kesintisiz hizmet

Hızlı Servis

klima hızlı servis

Profesyonel Ekip

klima kaliteli hizmet

Garantili Hizmet

klima garantili servis

Anasayfa | Online Servis Formu | Yardım

Klima ya dair teknik servis işleriniz için, TEK adres KLİMASA 7/24 Profesyonel Klima servis hizmeti ile yanınızda.
Klima ServisiGoogleXHTMLCSSALEXA

klimasa facebook klimasa instagram klimasa twitter klimasa blog klimasa youtube

klimasa banka
klimasa.com © Copyright - 2021 web tasarım seo Web Tasarım & SEO