mobil menu
ara ara
0 212 876 0 888 | 0530 313 67 26

Klima Bakımı

Klima Bakımı
klimasa takvim 05.07.2021 | klimasa takvim Gösterim ( 236 )
Klima Bakımı Bulunulan alandaki havanın istenilen aralıkta olmasını sağlayan klimalar, üretilmeye başlandığı ilk günden bu yana gerek evlerde gerekse iş yerlerinde sıklıkla kullanılan cihazlar arasındaki yerini almış durumda. Böylesine fazla kullanılmalarına rağmen konu klima bakımı olduğu zaman kullanıcıların büyük bir kısmı ne yazık ki çok fazla bilgi sahibi değiller. Kullanılmakta olan klimaların çok uzun zamanlar boyunca yüksek performans ile çalışabilmesi adına düzenli bir şekilde alanında deneyimli kişiler tarafından bakımlarının yapılmış olması gerekmektedir.

Klimaların Bakımları Nasıl Yapılır?

Gerçekleştirilecek olan klima bakımı esnasında öncelikli olarak hava akımını destekleyen filtreler ve hava filtresinin temizlenmesi gerekmektedir. Doğru malzemelerin kullanılarak yapılacak olan temizleme işlemleri ile beraber farklı mikroorganizmalardan filtreler arındırılarak klimadan kaliteli havanın bulunulan alana ulaşması sağlanır. Sonraki aşamada klimada yer alan evaparatör ve kondaserin temizlenmesine gelir. Bu bölgeler için yapılacak olan temizlik işlemlerinde özel temizleyici ürünlerin yanı sıra basınçlı hava ya da su da kullanılabilir.

Gerçekleştirilecek olan klima bakımı esnasında klimanın elektrik tesisatı, voltaj – akım değerleri, V otomat kontrollerinin eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir. Soket bağlantılarının hepsi kontrol edilecek, drenaj hattı ile drenaj tavası temizliği ayrıntılı olarak yapılmalıdır. Fanların ve klimada yer alan tüm pervanelerin temizliğinin yapılması ile beraber klimanın iç kısımlarındaki her bir parça ayrıntılı bir şekilde incelenmiş olacaktır.

Sonraki aşamada ise klima bakımı esnasında yapılacak görüntü kontrollerine gelecektir. Klimanın dış kısmında görüntü ya da fonksiyonellik anlamında herhangi bir olumsuz durumun oluşup oluşmadığı ile alakalı herhangi bir olumsuzluk varsa bunun giderilmesi sonrasında ise artık son aşamada gaz kontrollerinin yapılmasına gelecektir. Klimada yer alan gaz, havanın istenilen dereceye ulaşması anlamında oldukça önemlidir. Dolayısıyla klimanın marka ve modeline göre doğru orandaki özel gazın klimanın ilgili bölümüne eklenmesi gerekmektedir. Bu işlemin yapılması ile beraber ise klima artık istenildiği gibi yüksek performans ile kullanılmaya hazır hale gelmiş olacaktır.

Klima bakım fiyatları

Günümüzde artık klimaların kullanımlarının ciddi anlamda artış göstermeye başlaması ile beraber klima bakımı konusu da ciddi anlamda önem kazanmaya başladı. Birçok kullanıcı klimanın bakımı esnasında yapılacak işlemlerin ne kadar önemli olduğu konusunda tam anlamıyla bilgi sahibi değiller. Bundan dolayı da yapılacak işlemleri ya kendileri yapmak istiyor ya da bu konuda çok fazla uzman olmayan kişiler ile iletişime geçiyorlar. Yapılacak olan işlemler sonrasında ise klimada farklı sorunlar ortaya çıkabiliyor. 

Özellikle de son dönemlerde üretilmekte olan klimaların iç kısımları çok daha hassas ve komplike bir yapıya sahip. Dolayısıyla bu aşamada yapılacak olan en ufak bir hata ile beraber ortaya düşünülenden çok daha ciddi sonuçlar çıkabilmektedir. Böylesi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalmak istemeyenlerin mutlaka alanında deneyimli isimlerle iletişime geçmeleri klimalarını uzun süreler boyunca sorunsuzca kullanabilmeleri adına son derece önemlidir.

İstanbul klima tamiriklimasa.com Klima servis hizmetinde en iyisi - İstanbul'da Güvenilir klima servis firması.

İstanbul geneli tüm bölgelere Montaj, Bakım, Tamir, Taşıma ve Teknik Destek Hizmeti klimasa.com tarafından sunulmaktadır.

Klima soğutuyor ama ısıtmıyor

Klima soğutuyor ama ısıtmıyor

Yaz aylarında daha sık kullandığımız klimalar, normal de dört mevsim kullanılmaktadır. Kış mevsiminde de klima ortamı ısıtmak için kullanılır. Klimanın kış ayarı var mı? Klima kış ayarı nasıl yapılır? Klima kumandası üzerinde yer alan güneş ve kar işaretleri öncelikli olarak klimanın mevsime göre seçimini sağlar. Sonra sıcaklık derecesi ayar Okuma: 3955 | Devamını Oku

Güvenilir Servis Firması

klimasa klima servisi İstanbul

Kesintisiz Hizmet

klima kesintisiz hizmet

Hızlı Servis

klima hızlı servis

Profesyonel Ekip

klima kaliteli hizmet

Garantili Hizmet

klima garantili servis

Anasayfa | Online Servis Formu | Yardım

Klima ya dair teknik servis işleriniz için, TEK adres KLİMASA 7/24 Profesyonel Klima servis hizmeti ile yanınızda.
Klima ServisiGoogleXHTMLCSSALEXA

klimasa facebook klimasa instagram klimasa twitter klimasa blog klimasa youtube

klimasa banka
klimasa.com © Copyright - 2021 web tasarım seo Web Tasarım & SEO