mobil menu
ara ara
0 212 876 0 888 | 0530 313 67 26

Klima gaz çeşitleri

Klima gaz çeşitleri
klimasa takvim 25.04.2018 | klimasa takvim Gösterim ( 5560 )
Klima gaz çeşitleri Günümüzde artık klimalar vazgeçilmez cihazlarımızdan olmuşlardır. Klima kullanımının diğer cihazlara göre biraz daha hassas olduğunu söylemek doğru olur. Çünkü klimalar için yapılması gerekli bakımlar, kontrol edilmesi gerekli, klima filtreleri, klima gazı mevcuttur. Genelde duyarız klima gazlarını peki klima gazı nedir? Ne işe yarar, klima gaz çeşitleri nelerdir?

Klima gazı nedir?

Klimanın soğutma işlemini veya ısıtma işlemini yapabilmesi için gereklidir. Isı alışverişinin ortama aktarılmasında fayda sağlayan bir orta, ara madde gibi görebileceğimiz soğutucu akışkanlar yani klima gazları dır. Bu işlemi klima gazlarının yapısı gereği sıvı halinden buhar veya buhar halinden sıvı haline geçişi ile sağlarlar. Klima gazı nedir? Daha anlaşılır bir ifade ile, içeride ki mevcut ısıyı dış ortama ya da soğutucu akışkanlara aktaran, taşıyan maddeler klima gazlarıdır. 

Klima gazının eksilmesi, klimanın tam soğutma işlemini yapmaması anlamını gelir. Klima soğuk üflemez durumdadır. Acilen klima gaz kontrolü yapılmalı ve gerekli ise klima gazı dolumu yapılmalıdır. Online olarak klima gaz dolum fiyatları ne kadar öğrene bilirsiniz.

Klima gazı çeşitleri

Teknoloji ve bilimin gelişimi her alanda olduğu gibi kimyasallar içinde farklı bileşiklerin keşfine yol açmıştır. Bu yeni bileşikler ile yeni soğutkanlar oluşturulmuş ve klima gazlarının verimi ve doğaya olan zararları da azalmıştır.  

Klima gazları için en büyük sorun ozon tabakasına verdiği zarar olarak görülmektedir. Bu sebep ile eski tip klimalar da kullanılan klima gazları artık üretilmemekte, yeni nesil klimalarda farklı klima gaz çeşitleri kullanılmaktadır. Bu sebep ile klima gazı dönüşümleri bile yapıla bilmektedir. Klima gaz dönüşümü için yazımızı okuya bilirsiniz.  

Ozon tabakasına zarar vermeyen, çevreci klima gaz çeşitleri, klima gazları 
R-410A, R407C, R410 benzeri gazlar. 

Zararlı olan klima gazları
R-22 klima gazı, R22 gaz markaları Dupont, Arkema ve Reflon markalarıdır. R22 klima gazı özellikleri ozon tabakasına zararı nedene ile Avrupa Birliği standartlarınca yasaklanmış, üretimi durmuştur. 2010 yılı itibari ile R22 gazı ile çalışan klima üretimi de durdurulmuştur. 

Klima servis hizmetleri için R22 klima gazı 2020 yılına kadar üretiminin olacağı bilinmektedir. Lakin sınırlı olarak üretilen bu klima gazı daha sonrasında bulunmayacaktır. Bu sebep ile tavsiyemiz klima gaz dönüşümü yaptırmanız veya klimanızı yeni nesil bir klima ile yenilemek olacaktır.

Klima gazı nasıl basılır, klima gaz dolum fiyatları ne kadar, klima gazı fiyatları, klima gaz dönüşüm işlemi gibi aklınızdaki tüm sorular için bizi hemen arayın, 
0212 876 0 888.
İstanbul klima tamiriklimasa.com Klima servis hizmetinde en iyisi - İstanbul'da Güvenilir klima servis firması.

İstanbul geneli tüm bölgelere Montaj, Bakım, Tamir, Taşıma ve Teknik Destek Hizmeti klimasa.com tarafından sunulmaktadır.

Klima Montajı Kaç Lira

Klima Montajı Kaç Lira

Yazın kavurucu sıcağından kurtulmak için klimanızı aldınız, lakin klimayı diğer elektronik cihazlar gibi tak fişe çalışsın kullanamazsınız. Kendim kurayım klima montajına para vermeyim, derseniz yanlış yaparsınız. Kesinlikle klima alımınızda klima montajı işlemini de, klima montajı ücretini de konuşmayı unutmayın.

Klima montaj işi profesyonel b Okuma: 3393 | Devamını Oku

Güvenilir Servis Firması

klimasa klima servisi İstanbul

Kesintisiz Hizmet

klima kesintisiz hizmet

Hızlı Servis

klima hızlı servis

Profesyonel Ekip

klima kaliteli hizmet

Garantili Hizmet

klima garantili servis

Anasayfa | Online Servis Formu | Yardım

Klima ya dair teknik servis işleriniz için, TEK adres KLİMASA 7/24 Profesyonel Klima servis hizmeti ile yanınızda.
Klima ServisiGoogleXHTMLCSSALEXA

klimasa facebook klimasa instagram klimasa twitter klimasa blog klimasa youtube

klimasa banka
klimasa.com © Copyright - 2021 web tasarım seo Web Tasarım & SEO